Yukon Gear High performance Yukon Ring/Pinion set GM 8.25in. IFS Rev rotation in a 4.56 - YG GM8.25-456R
Differential Ring and Pinion
YG GM8.25-456R
  • and use high grade steel in both the ring/pinion
  • with fitment designed to OEM spec
Limited Supply: only 1 remaining
Availability: Available to Order
Description
  • Fits 2013 And Down GM 8.25 in. IFS
  • 30 Spline Pinion
  • 4.56 Ratio
  • 10 Ring Gear Bolts
  • 8.25 in. Ring Gear Diameter
Remanufactured Part:
Emissions Code ("1" - Legal in US, "2" - Not Legal in CA, "3" - Off-Road Use Only)  1