Yukon Gear Yukon Grizzly Locker for GM 8.5in./8.6in. 30 spline 2.73/up - YGLGM8.5-3-30
Differential
YGLGM8.5-3-30
  • The Yukon Grizzly Locker is the ultimate in mechanical locking differentials for street
  • off-road
  • and drag racing. Grizzly Lockers provide 100% power to both tires
  • while still allowing for disengagement while negotiating turns.
Limited Supply: only 7 remaining
Availability: Available to Order
Description
  • Fits GM 8.5 in. And 8.6 in. w/30 Spline Axles
  • Patented Internal Design Reduces Common Locker Failures
  • 2.73 And Up Ratio Only
  • 8620 Internals For Added Strength
  • Assembled In The USA
Extended Information
Country of Origin:  CN
Remanufactured Part:
Emissions Code ("1" - Legal in US, "2" - Not Legal in CA, "3" - Off-Road Use Only)  1