Yukon Gear Chromoly Axle 21-23 Ford Bronco Dana M220 w/E-Locker Rear 36.6in Long | YA WDM220-32-36.6
YA WDM220-32-36.6
Description
YUK Chromoly Axles
Chromoly axle Yukon Gear Chromoly Axle 21-23 Ford Bronco Dana M220 w/E-Locker Rear 36.6in Long
  • Nominal lengths 30” to 36.6”
  • Fits Bronco/Ranger Dana M220 differential, Rear w/ E locker
  • Can also be used as a cut-to-fit for other M220 Bronco/Ranger applications
  • Length 36.6 in.
  • 4340 chromoly construction for superior strength
  • Uses AK R-J01 axle bearing and seal kit
  • Nominal Lengths 30 in. To 36.6 in.
  • Length 36.6”