Yukon Gear Yukon Chromoly Rear Axle Dana 44 JK Rubicon 30 Spline 32in. Long Cut to Fit - YA WD44-30-32.0
Drive Axle Shaft
YA WD44-30-32.0
  • Yukon high-performance axles are built with high-strength 4340 chromoly
  • use superior production methods that include cold roll formed splines
  • and feature induction coil heat treating to create an axle of unmatched quality and durability.
Limited Supply: only 1 remaining
Availability: Available to Order
Description
  • Fits Dana 44 Differential
  • Fits Jeep Wrangler
  • Cherokee And JK Non-Rubicon Rear w/Dana Spicer 44 Differential
  • Triple Drilled: 5 X 4.5 in.
  • 5 X 5 in. And 5 X 5.5 in. Bolt Patterns
  • 30 Spline
  • Cut To Length Design Fits 26 in. 32 in. Applications
  • 4340 Chromoly Construction
Extended Information
Country of Origin:  IN
Remanufactured Part:
Emissions Code ("1" - Legal in US, "2" - Not Legal in CA, "3" - Off-Road Use Only)  1