Yukon 05-20 Ford F-250/F-350 Super Duty 10.5in Rear Differential Chromoly Axle Shaft (Rear Left) | YA WF10.5-35-36.93
YA WF10.5-35-36.93
Description
YUK Chromoly Axles
Has O-ring groove at hub
Rear axle shaft Yukon 05-20 Ford F-250/F-350 Super Duty 10.5in Rear Differential Chromoly Axle Shaft (Rear Left)
  • For rear, left side
  • 35 spline
  • Can be cut down for 34" to 36.9" long applications
  • Can Be Cut Down For 34 in. To 36.9 in. Long Applications
  • Fits Ford 10.5 in. Rear Differential
  • Fits Ford 10.5” rear differential
  • 4340 chromoly construction
  • Axle Measures 36.93 in.
  • Axle measures 36.93”