Yukon Gear 4340 Chrome-Moly Replacement Rear Axle For Dana 44 / 30 Spline | YA WD44-30-32.0
Drive Axle Shaft
YA WD44-30-32.0
Description
YUK Chromoly Axles
Brake offset is 2.783" Does NOT fit Scout, CJ, or Wagoneer WILL work for TJ, XJ, MJ & JK 30 spline applications Triple Drilled for 5"x4.5", 5"x5", & 5"x5.5"; 32 inches long, 30 spline Brake offset is 2.783in. Does NOT fit Scout; CJ; or Wagoneer WILL work for TJ; XJ; MJ/JK 30 spline applications Triple Drilled for 5in.x4.5in.; 5in.x5in.;/5in.x5.5in.; 32 in.es long; 30 spline
Chromoly Axle Shaft Yukon Gear 4340 Chrome-Moly Replacement Rear Axle For Dana 44 / 30 Spline
  • 4340 chromoly construction
  • 30 spline
  • Cut To Length Design Fits 26 in. 32 in. Applications
  • Triple Drilled: 5 X 4.5 in.; 5 X 5 in. And 5 X 5.5 in. Bolt Patterns
  • Fits Dana 44 Differential
  • Cut to length design fits 26"-32" applications
  • Triple drilled: 5 x 4.5", 5 x 5" and 5 x 5.5" bolt patterns