Yukon Gear Chrysler/AAM 11.5in. / 30 Spline / 4340 (36.8125in L) SRW | YA WC11.5-30-36
Drive Axle Shaft
YA WC11.5-30-36
Description
YUK Chromoly Axles
Chromoly Rear Axle Yukon Gear Chrysler/AAM 11.5in. / 30 Spline / 4340 (36.8125in L) SRW
  • Length 36-13/16
  • Double Drilled for Multiple Bolt Patterns
  • 30 spline
  • Heavy Duty 4340 chromoly construction
  • Advanced Heat-Treating Results in a Stronger, More Durable Axle
  • Chrysler/AAM 11.5” differential
  • Chrysler/AAM 11.5 in. Differential