Yukon Gear Yukon Chromoly Rear Axle for Dana 35 Jeep JL 29 Spline 32.3in. Long - YA WD35JL-29-32.3
Drive Axle Shaft
YA WD35JL-29-32.3
  • Yukon performance axles are built with high-tensile strength 4340 chromoly
  • use superior production methods that include cold roll formed splines
  • and feature advanced heat treating to create an axle of unmatched quality and durability.
Not Available
Availability: Available to Order
Description
  • Fits Dana 35 Differential
  • For Left Or Right Side
  • Measures 32.3 in. Long
  • 29 Spline
  • Double Drilled For 5 X 5 in. And 5 X 5.5 in. Bolt Pattern
  • Heavy Duty 4340 Chromoly Construction
Extended Information
Country of Origin:  IN
Remanufactured Part:
Emissions Code ("1" - Legal in US, "2" - Not Legal in CA, "3" - Off-Road Use Only)  1