Yukon Gear High performance Yukon Ring/Pinion gear set for GM/Chy 11.5in. Rear in a 3.73 - YG GM11.5-373
Differential Ring and Pinion
YG GM11.5-373
  • Yukon engineers use state-of-the-art design
  • advanced heat-treating techniques
Limited Supply: only 1 remaining
Availability: Available to Order
Description
  • Fits GM And Chrysler 11.5 in.
  • 30 Spline Pinion
  • 3.73 Ratio
  • 12 Ring Gear Bolts
  • 11.50 in. Ring Gear Diameter
Extended Information
Country of Origin:  CN
Remanufactured Part:
Emissions Code ("1" - Legal in US, "2" - Not Legal in CA, "3" - Off-Road Use Only)  1