Yukon Gear High performance Yukon Ring/Pinion gear set for GM/Chy 11.5in. Rear in a 5.38 - YG GM11.5-538
Differential Ring and Pinion
YG GM11.5-538
  • and use high grade steel in both the ring/pinion
  • with fitment designed to OEM spec
Not Available
Availability: Available to Order
Description
  • Fits GM And Chrysler 11.5 in.
  • 30 Spline Pinion
  • 5.38 Ratio
  • 12 Ring Gear Bolts
  • 11.50 in. Ring Gear Diameter
Remanufactured Part:
Emissions Code ("1" - Legal in US, "2" - Not Legal in CA, "3" - Off-Road Use Only)  1