Yukon Gear High performance Yukon Ring/Pinion gear set for Ford 10.25in. in a 4.88 ratio - YG F10.25-488L
Differential Ring and Pinion
YG F10.25-488L
  • and use high grade steel in both the ring/pinion
  • with fitment designed to OEM spec
Not Available
Availability: Available to Order
Description
  • Fits 1993 - 1999 Ford 10.25 in.
  • 10.25 in. Ring Gear Diameter
  • 4.88 Ratio
  • 31 Spline Pinion
  • 12 Ring Gear Bolts
  • Long Pinion
Extended Information
Country of Origin:  CN
Remanufactured Part:
Emissions Code ("1" - Legal in US, "2" - Not Legal in CA, "3" - Off-Road Use Only)  1