Yukon Gear High performance Yukon Ring/Pinion gear set for 15/up Ford 8.8in. 4.56 - YG F8.8-456-15
Differential Ring and Pinion
YG F8.8-456-15
  • and use high grade steel in both the ring/pinion
  • with fitment designed to OEM spec
Limited Supply: only 1 remaining
Availability: Available to Order
Description
  • For 2015 Plus Ford 8.8
  • High Performance Yukon Ring Pinion Gear Set For 2015 And Up Ford 8.8 in.
  • 4.56 Ratio
  • 4.56 Ratio
  • One Year Standard Warranty
  • Unrivaled Quality And Performance For The Harshest Conditions
Extended Information
Country of Origin:  CN
Remanufactured Part:
Emissions Code ("1" - Legal in US, "2" - Not Legal in CA, "3" - Off-Road Use Only)  1