Yukon Gear High performance Yukon Ring/Pinion set for 8.8in. Reverse rotation in a 3.31 - YG F8.8R-331R
Differential Ring and Pinion
YG F8.8R-331R
  • and use high grade steel in both the ring/pinion
  • with fitment designed to OEM spec
Limited Supply: only 1 remaining
Availability: Available to Order
Description
  • Fits Reverse Rotation Ford 8.8 in.
  • 8.80 in. Ring Gear Diameter
  • 3.31 Ratio
  • 28 Spline Pinion
  • 10 Ring Gear Bolts
Extended Information
Country of Origin:  IT
Remanufactured Part:
Emissions Code ("1" - Legal in US, "2" - Not Legal in CA, "3" - Off-Road Use Only)  1