Yukon Gear Yukon Dura Grip Clutch Kit for Ford 10.25in./Ford 10.5in. - YPKF10.25-PC-DG1
Spider Gear
YPKF10.25-PC-DG1
Replacement clutch kit for Dura Grip limited slip (Positraction) units.
Not Available
Availability: Available to Order
Description
  • Fits Ford 10.25 in. And 10.5 in.
  • Dura Grip Clutch Kit
Remanufactured Part:
Emissions Code ("1" - Legal in US, "2" - Not Legal in CA, "3" - Off-Road Use Only)  1