Yukon Gear Yukon standard open spider gear kit for 8.8in. Ford with 31 spline axles - YPKF8.8-S-31
Spider Gear
YPKF8.8-S-31
Not Available
Availability: Available to Order
Description
  • Fits Ford 8.8 in. w/31 Spline Axles
  • Spider Gear Kit
  • Incl. Two Side Gears
  • Two Pinion Gears
  • Cross Pin Shaft
  • Cross Pin Bolt And Spider Gear Thrust Washers
  • 0.875 in. Cross Pin Shaft Diameter
Remanufactured Part:
Emissions Code ("1" - Legal in US, "2" - Not Legal in CA, "3" - Off-Road Use Only)  1