Yukon Gear Yukon STD open spider gear kit for 97/newer 8.25in. Chy with 29 spline axles - YPKC8.25-S-29
Spider Gear
YPKC8.25-S-29
Not Available
Availability: Available to Order
Description
  • Fit Chrysler 8.25 in. Open Differential w/29 Spline Axles
  • Spider Gear Kit
  • Incl. Two Side Gears
  • Two Pinion Gears
  • Cross Pin Shaft
  • Cross Pin Bolt And Spider Gear Thrust Washers
Extended Information
Country of Origin:  TW
Remanufactured Part:
Emissions Code ("1" - Legal in US, "2" - Not Legal in CA, "3" - Off-Road Use Only)  1