Yukon Gear Yukon Pinion install kit for 08-10 9.75in. diff with 11/up ring/pinion set - PK F9.75-CNV-K
Differential Pinion Bearing Kit
PK F9.75-CNV-K
Not Available
Availability: Available to Order
Description
  • Fits Ford 9.75 in.
  • Incl. Are Pinion Bearings/Races
  • Pinion Seal
  • Crush Sleeve
  • Complete Pinion Shim Kit
  • And Marking Compound w/Brush
  • Install 2011 And Up Ring Pinion Into 2008-2010
Extended Information
Country of Origin:  US
Remanufactured Part:
Emissions Code ("1" - Legal in US, "2" - Not Legal in CA, "3" - Off-Road Use Only)  1