Yukon Gear Yukon Master kit for 00-07 9.75in. diff with an 11/up ring/pinion set - YK F9.75-CNV-J
Differential Rebuild Kit
YK F9.75-CNV-J
Not Available
Availability: Available to Order
Description
  • Fits 2000-2007 Ford 9.75 in. Housing w/2011 And Newer Ring And Pinion Set
  • Incl. Are Timken Bearings And Races Along w/High Quality Seals And Small Parts
  • Incl. Are Carrier Bearings And Races
  • Pinion Bearings/Races
  • Pinion Seal
  • Complete Shim Kit
  • Incl. Pinion Nut
  • Thread Locker
  • Marking Compound w/Brush And Silicone
Extended Information
Country of Origin:  US
Remanufactured Part:
Emissions Code ("1" - Legal in US, "2" - Not Legal in CA, "3" - Off-Road Use Only)  1