Yukon Gear Carrier installation kit for 2015+Ford 8.8in. rear differential. - CK F8.8-SUPER
Differential Carrier Bearing
CK F8.8-SUPER
  • Yukon Carrier installation kits are great
  • low cost kit for carrier changes such as Positraction or locker upgrades. Carrier installation kit for Ford 8.8in. differential. This kit contains carrier bearings
  • races and shims.
Limited Supply: only 3 remaining
Availability: Available to Order
Description
Carrier Installation Kit
Extended Information
Country of Origin:  US
Remanufactured Part:
Emissions Code ("1" - Legal in US, "2" - Not Legal in CA, "3" - Off-Road Use Only)  1