Yukon Gear Yukon Reverse Ring/Pinion with 4:30 Gear Ratio for Dodge 9.25in. - YG C9.25R-430R-14
Differential Ring and Pinion
YG C9.25R-430R-14
Yukon Reverse Ring/Pinion with 4:30 Gear Ratio for Dodge 9.25in.
Limited Supply: only 2 remaining
Availability: Available to Order
Description
  • Reverse Ring Pinion For Standard Open Differential
  • Engineered Using State-Of-The-Art Design Software
  • 4.30 Gear Ratio
  • Yukon Performance Driveshafts Are Built To The Highest Standards
  • Yukon Offers A Full Line Of Popular Performance Racing Gears
Remanufactured Part:
Emissions Code ("1" - Legal in US, "2" - Not Legal in CA, "3" - Off-Road Use Only)  1